Районна избирателна комисия Разград
РЕШЕНИЕ
№ 61-НС
Разград, 06.03.2023
ОТНОСНО: Назначаване на съставите на СИК и утвърждаване списъка на резервните членове в община Завет в изборите за народни представители на 02 април 2023 г.
Постъпило е писмо с вх. № 70/02.03.2023г. от кмета на община Завет, с което уведомява комисията, че на проведените консултации на 23.02.2023 г. е постигнато съгласие между участвалите представители на партиите и коалициите, по отношение на съставите на секционните избирателни комисии на територията на община Завет. Поради непостъпило предложение от ПП Български възход за поименен състав на лица за съставите на СИК, съгласието е постигнато след допълнителни консултации по реда на т.1 от Решение №1684-НС/16.02.2023 г. на ЦИК.
С писмото е представено Предложение за съставите на СИК в община Завет, за произвеждане на изборите за народни представители на 02 април 2023 г., заедно със списък на резервните членове, както и документите по чл. 91, ал. 8, т. 2, 3 и 4 от ИК.
Направеното предложение за съставите на СИК от кмета на Община Завет е в съответствие с разпоредбите на чл. 92, ал.1, 3 и 6 от ИК.
Разпределението на места в СИК и техните ръководства между партиите и коалициите е в съответствие с Решение № 26-НС от 17.02.2023г. на РИК – Разград.
РИК – Разград не констатира нередности в представените документи.
На основание чл. 72, ал. 1, т. 4 във връзка с чл. 91, ал. 11 във връзка с ал. 8, чл. 92, ал. 9 изр. първо от ИК, Предложение постъпило с писмо вх. № 70/02.03.2023г. от кмета на община Завет, Решение № 1683-НС от 16 февруари 2023 г. на ЦИК, Решение № 18-НС от 17.02.2023 г. на РИК – Разград и Решение № 26-НС от 17.02.2023г. на РИК – Разград, РИК Разград
РЕШИ:
1.Назначава съставите на СИК в община Завет в изборите за народни представители на 02 април 2023 г., както следва:
Единен № на СИК 181100001, с. Брестовене Адрес на СИК ул. "Н. Й. Вапцаров" № 4 |
|||||
№ |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
Длъжност в СИК |
Партия/ коалиция |
Телефон за контакт |
1 |
Севинч Мустафова Османова |
|
Председател |
ДПС |
|
2 |
Мехмед Исметов Неджибов |
|
Зам. председател |
ПП |
|
3 |
Гинка Труфанова Христова |
|
Секретар |
ГЕРБ-СДС |
|
4 |
Милко Стоянов Андреев |
|
Член |
ГЕРБ-СДС |
|
5 |
Стоянка Йонкова Гешева |
|
Член |
БСП за България |
|
6 |
Кенан Севим Мустафа |
|
Член |
ГЕРБ-СДС |
|
7 |
Даниела Иванова Узунова |
|
Член |
ДБ |
|
8 |
Иванка Георгиева Станчева |
|
Член |
Възраждане |
|
9 |
Елвис Юсуф Халидова |
|
Член |
ПП |
|
Единен № на СИК 181100002, с. Брестовене, Адрес на СИК ул. "Н. Й. Вапцаров" № 6 |
|||||
№ |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
Длъжност в СИК |
Партия/ коалиция |
Телефон за контакт |
1 |
Нивелина Стоянова Узунова |
|
Председател |
ГЕРБ-СДС |
|
2 |
Джошкун Февзи Салим |
|
Зам. председател |
ДПС |
|
3 |
Сибел Рамаданова Неджибова |
|
Секретар |
ПП |
|
4 |
Мерлин Шерафет Халидова |
|
Член |
ДБ |
|
5 |
Весела Димитрова Дакова |
|
Член |
ГЕРБ-СДС |
|
6 |
Ненчо Стоянов Москов |
|
Член |
БСП за България |
|
7 |
Станислава Борисова Симеонова |
|
Член |
Възраждане |
|
8 |
Атче Шакир Мутиш |
|
Член |
ДПС |
|
9 |
Асие Ниазиева Рамизова |
|
Член |
ПП |
|
Единен № на СИК 181100003, с. Брестовене, Адрес на СИК: ул. "Демокрация" № 2 |
|||||
№ |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
Длъжност в СИК |
Партия/ коалиция |
Телефон за контакт |
1 |
Хюсмен Хикметов Топчиев |
|
Председател |
ДБ |
|
2 |
Симеон Стоянов Симеонов |
|
Зам. председател |
Възраждане |
|
3 |
Нурай Шефкъева Хаккъева-Ферхад |
|
Секретар |
ПП |
|
4 |
Йоанна Стоянова Узунова |
|
Член |
ГЕРБ-СДС |
|
5 |
Борис Илиев Маринов |
|
Член |
ГЕРБ-СДС |
|
6 |
Азиме Осман Рюстем |
|
Член |
ДПС |
|
7 |
Стоян Георгиев Стоянов |
|
Член |
БСП за България |
|
8 |
Сеяре Мюзелифова Ахмед |
|
Член |
ПП |
|
9 |
Шенай Ерсин Муса |
|
Член |
ПП |
|
Единен № на СИК 181100004, с. Веселец, Адрес на СИК: ул."Европа" № 34А |
|||||
№ |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
Длъжност в СИК |
Партия/ коалиция |
Телефон за контакт |
1 |
Емине Мехмед Исуф |
|
Председател |
ДПС |
|
2 |
Елена Георгиева Иванова |
|
Зам. председател |
ГЕРБ-СДС |
|
3 |
Айсел Метин Халил |
|
Секретар |
ПП |
|
4 |
Джахиде Фикрет Мустафа |
|
Член |
ГЕРБ-СДС |
|
5 |
Шерифе Васфи Еюб |
|
Член |
ДБ |
|
6 |
Елис Сабриева Еминова |
|
Член |
ПП |
|
7 |
Ганчо Колев Митев |
|
Член |
Възраждане |
|
8 |
Еленка Станчева Дянкова |
|
Член |
БСП за България |
|
9 |
Селиман Кямил Селим |
|
Член |
ДПС |
|
Единен № на СИК 181100005, гр. Завет, Адрес на СИК: ул. "Лудогорие" № 19 |
|||||
№ |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
Длъжност в СИК |
Партия/ коалиция |
Телефон за контакт |
1 |
Ренета Александрова Андреева |
|
Председател |
ГЕРБ-СДС |
|
2 |
Магдалена Бончева Ковачева |
|
Зам. председател |
БСП |
|
3 |
Цветелина Стоянова Недкова |
|
Секретар |
Възраждане |
|
4 |
Валентина Димитрова Великова |
|
Член |
ГЕРБ-СДС |
|
5 |
Иваничка Дамянова Стоянова |
|
Член |
Възраждане |
|
6 |
Евгени Тодоров Великов |
|
Член |
ДБ |
|
7 |
Станислава Младенова Петкова |
|
Член |
ПП |
|
8 |
Мехрибан Хюсеинова Хайри |
|
Член |
ДПС |
|
9 |
Мара Димитрова Хаджиилиева |
|
Член |
БСП за България |
|
Единен № на СИК 181100006, гр. Завет, Адрес на СИК: ул. "Кирил и Методий" № 34 |
|||||
№ |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
Длъжност в СИК |
Партия/ коалиция |
Телефон за контакт |
1 |
Мариела Тодорова Заркова |
|
Председател |
ГЕРБ-СДС |
|
2 |
Ралица Стоянова Недкова |
|
Зам. председател |
Възраждане |
|
3 |
Нериман Галиман Исуф |
|
Секретар |
ДПС |
|
4 |
Ивелина Пламенова Дончева |
|
Член |
ГЕРБ-СДС |
|
5 |
Сейде Мейсутова Сеид |
|
Член |
ДБ |
|
6 |
Деян Иванов Петров |
|
Член |
ПП |
|
7 |
Виолета Петкова Димитрова |
|
Член |
БСП за България |
|
8 |
Фикрие Кязим Зюлкяр |
|
Член |
ДПС |
|
9 |
Гюлджан Хасан Осман |
|
Член |
ГЕРБ-СДС |
|
Единен № на СИК 181100007, гр. Завет, Адрес на СИК: ул. "Кирил и Методий" № 64 |
|||||
№ |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
Длъжност в СИК |
Партия/ коалиция |
Телефон за контакт |
1 |
Ваня Цветанова Иванова |
|
Председател |
БСП за България |
|
2 |
Ивана Афанасиевна Млечкова |
|
Зам. председател |
ГЕРБ-СДС |
|
3 |
Ценка Дончева Петрова |
|
Секретар |
ПП |
|
4 |
Росица Петрова Маринова |
|
Член |
ГЕРБ-СДС |
|
5 |
Росица Ленинова Минчева |
|
Член |
Възраждане |
|
6 |
Бедиха Бейти Мюсял |
|
Член |
ПП |
|
7 |
Михаил Петков Петков |
|
Член |
ДБ |
|
8 |
Нури Гюнер Етем |
|
Член |
ДПС |
|
9 |
Нели Гешева Москова |
|
Член |
БСП за България |
|
Единен № на СИК 181100008, гр. Завет, Адрес на СИК: ул. "Лудогорие" № 19 А |
|||||
№ |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
Длъжност в СИК |
Партия/ коалиция |
Телефон за контакт |
1 |
Едис Севдин Исмаил |
|
Председател |
ГЕРБ-СДС |
|
2 |
Незакет Сали Сали |
|
Зам. председател |
ПП |
|
3 |
Стойка Ангелова Стоева |
|
Секретар |
Възраждане |
|
4 |
Цветалин Младенов Бонев |
|
Член |
ДБ |
|
5 |
Седа Зиядин Якуб |
|
Член |
ПП |
|
6 |
Стефан Спасов Стефанов |
|
Член |
ГЕРБ-СДС |
|
7 |
Марийка Георгиева Иванова |
|
Член |
Възраждане |
|
8 |
Станка Димитрова Иванова |
|
Член |
БСП за България |
|
9 |
Синем Сунай Мехмед |
|
Член |
ДПС |
|
Единен № на СИК 181100009, с. Иван Шишманово, Адрес на СИК: ул. "Васил Левски" № 13 |
|||||
№ |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
Длъжност в СИК |
Партия/ коалиция |
Телефон за контакт |
1 |
Белгин Фикрет Халил |
|
Председател |
ГЕРБ-СДС |
|
2 |
Христина Великова Недева |
|
Зам. председател |
БСП за България |
|
3 |
Ахмед Фикрет Ферхад |
|
Секретар |
ПП |
|
4 |
Нихат Хикметов Топчиев |
|
Член |
ПП |
|
5 |
Тансер Хълмиев Ахмедов |
|
Член |
ДПС |
|
6 |
Октай Неджаби Хашим |
|
Член |
ДБ |
|
7 |
Атанаска Стоянова Николова |
|
Член |
Възраждане |
|
Единен № на СИК 181100010, с. Острово, Адрес на СИК: ул. "Хемус" № 34 |
|||||
№ |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
Длъжност в СИК |
Партия/ коалиция |
Телефон за контакт |
1 |
Джанан Алиш Караали |
|
Председател |
ДПС |
|
2 |
Илиян Симеонов Илиев |
|
Зам. председател |
ГЕРБ-СДС |
|
3 |
Атанас Павлов Зарков |
|
Секретар |
ПП |
|
4 |
Петя Младенова Василева |
|
Член |
ГЕРБ-СДС |
|
5 |
Михаела Миленова Минева |
|
Член |
ГЕРБ-СДС |
|
6 |
Садифе Мехмедова Халил |
|
Член |
Възраждане |
|
7 |
Хатидже Ахмедова Шевкъева |
|
Член |
ПП |
|
8 |
Лиляна Стоянова Стоянова |
|
Член |
БСП за България |
|
9 |
Ибрям Билял Ибрям |
|
Член |
ДБ |
|
Единен № на СИК 181100011, с. Острово, Адрес на СИК: ул. "Иван Вазов" № 1 |
|||||
№ |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
Длъжност в СИК |
Партия/ коалиция |
Телефон за контакт |
1 |
Светла Стоянова Заркова |
|
Председател |
ПП |
|
2 |
Назен Расим Кула |
|
Зам. председател |
ДПС |
|
3 |
Мирела Петрова Мирошниченко |
|
Секретар |
ГЕРБ-СДС |
|
4 |
Севилджан Ахмет Якуб |
|
Член |
ДБ |
|
5 |
Емине Халибрям Мохарем |
|
Член |
ГЕРБ-СДС |
|
6 |
Бехра Реджеб Ахмед |
|
Член |
Възраждане |
|
7 |
Атанас Спасов Анастасов |
|
Член |
БСП за България |
|
8 |
Мергюл Зейти Комбова |
|
Член |
ПП |
|
9 |
Несин Али Хавенгели |
|
Член |
ДПС |
|
|
|
||||
Единен № на СИК 181100012, с. Острово, Адрес на СИК: ул. "Хемус" № 69 |
|||||
№ |
Име, презиме и фамилия |
|
Длъжност в СИК |
Партия/ коалиция |
|
1 |
Бонка Петкова Стрезова |
|
Председател |
ГЕРБ-СДС |
|
2 |
Василка Михайлова Климова |
|
Зам. председател |
ДБ |
|
3 |
Мехмед Сали Карасали |
|
Секретар |
ДПС |
|
4 |
Бюлент Джелялов Сюлейманов |
|
Член |
Възраждане |
|
5 |
Айсел Джеват Мехмед |
|
Член |
ГЕРБ-СДС |
|
6 |
Сюлбие Ахмедова Шефкъева |
|
Член |
ПП |
|
7 |
Преслав Генадиев Георгиев |
|
Член |
ДБ |
|
8 |
Айше Джемил Бозук |
|
Член |
ДПС |
|
9 |
Анка Стефанова Костадинова |
|
Член |
БСП за България |
|
|
|
||||
Единен № на СИК 181100013, с. Прелез, Адрес на СИК: ул. "Лудогорие" № 47 |
|||||
№ |
Име, презиме и фамилия |
|
Длъжност в СИК |
Партия/ коалиция |
|
1 |
Айленур Али Юсуф |
|
Председател |
ДБ |
|
2 |
Онур Осман Али |
|
Зам. председател |
ПП |
|
3 |
Анка Христова Недева |
|
Секретар |
БСП за България |
|
4 |
Садие Сами Осман |
|
Член |
ГЕРБ-СДС |
|
5 |
Айшегюл Ахмед Юсеин |
|
Член |
ГЕРБ-СДС |
|
6 |
Нурджихан Осман Мехмед |
|
Член |
ДПС |
|
7 |
Джелил Селим Юсеин |
|
Член |
ГЕРБ-СДС |
|
8 |
Елман Недретов Елманов |
|
Член |
ПП |
|
9 |
Бонка Колева Димитрова |
|
Член |
Възраждане |
|
|
|
||||
Единен № на СИК 181100014, с. Сушево, Адрес на СИК: ул. "Трети март" № 42 |
|||||
№ |
Име, презиме и фамилия |
|
Длъжност в СИК |
Партия/ коалиция |
|
1 |
Шермин Рашид Хатиб |
|
Председател |
Възраждане |
|
2 |
Сезен Зехра Юсеин |
|
Зам. председател |
ДБ |
|
3 |
Мария Георгиева Бонева |
|
Секретар |
ГЕРБ-СДС |
|
4 |
Гьокан Тунчеров Бейтиев |
|
Член |
ГЕРБ-СДС |
|
5 |
Тюркян Вели Зекерие |
|
Член |
ПП |
|
6 |
Георги Минев Йорданов |
|
Член |
БСП за България |
|
7 |
Бедрие Исмаил Даудова |
|
Член |
ДПС |
|
8 |
Халиме Гюрджан Юснюева |
|
Член |
ПП |
|
9 |
Наргис Изет Мехмедова |
|
Член |
ДБ |
|
|
От КП"ГЕРБ-СДС" |
||
1. |
Сунай Халибрям Караюсеин |
|
|
2. |
Тодор Недев Великов |
|
|
|
От КП "БСП за България" |
|
|
1. |
Климент Стоянов Филев |
|
|
2. |
Стоянка Стоянова Нанева |
|
|
3. |
Велико Недев Недев |
|
|
4. |
Гюлназие Махмуд Исмаил |
|
|
|
От ПП"ДПС" |
|
|
1. |
Сюзан Али Юнал |
|
|
2. |
Затие Хасан Халил |
|
|
3. |
Несрин Незри Хасан |
|
|
4. |
Мухарем Сали Мухарем |
|
|
5. |
Вилдан Юсеин Ибрям |
|
|
6. |
Йозлем Айдънова Акбуюк |
|
|
7. |
Юмгюлсюн Джефер Хаджиюмер |
|
|
8. |
Гюлтер Али Исмаил |
|
|
9. |
Севджан Мюстеджеб Кадир |
|
|
10. |
Феджерие Алиева Ахмедова |
|
|
8. |
Сезер Зеки Мехмед |
|
|
9. |
Севджан Мюстеджеб Кадир |
|
|
10. |
Феджерие Алиева Ахмедова |
|
|
11. |
Емел Ердинчева Хамза |
|
|
12. |
Нилян Юсмен Нури |
|
|
|
От ПП"ПП" |
|
|
1. |
Кирилка Василева Драганова |
|
|
2. |
Даниел Генадиев Георгиев |
|
|
|
От Коалиция "ДБО" |
|
|
1. |
Хасан Ахмед Хасан |
|
|
2. |
Добромир Илиянов Стрезов |
|
|
|
От ПП "Възраждане" |
|
|
1. |
Величка Димитрова Станчева |
|
|
Решението може да се оспори в тридневен срок от обявяването му пред ЦИК.
Председател: Жоро Михайлов Чобанов
Секретар: Юмгюл Мухарем Ахмедова
* Публикувано на 06.03.2023 в 20:00 часа
относно: Обявяване на резултатите от гласуването в Осемнадесети многомандатен изборен район - Разградски
относно: Сигнал с вх. № 336/02.04.2023 г. от Политическа партия „ГЕРБ“, представлявана от Надежда Радославова Димитрова - упълномощен представител, свързана с нарушение в изборния ден, постъпила в 19.08 ч.
относно: Сигнал с вх. № 335/02.04.2023 г. от Политическа партия „ГЕРБ“, представлявана от Надежда Радославова Димитрова - упълномощен представител, свързана с нарушение в изборния ден, постъпила в 19.08 ч.